Dvacáté narozeniny muzikálu Drákula

14. října 1995 se konala v Kongresovém centru Praha premiéra muzikálu Dracula autorů Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese. V průběhu dvaceti let muzikál shlédli diváci na divadelních scénách na Slovensku, v několika nastudováních v Jižní Koreji, v Moskvě, v polské Gdyni, švýcarské Basileji, mnoha německých divadelních scénách (největší z nich amfiteátr v Teclenburgu s kapacitou 2.500 diváků), lichtenštejnském Balzers, v belgických Antverpách a naposledy v srpnu 2014 v japonském Tokyu. Nastudování byla uvedena kromě původní české jazykové verze v němčině, polštině. ruštině, vlámštině a korejštině (včetně japonského Tokya).

28. února 2015 proběhlo první předpremiérové uvedení muzikálu Dracula v Hudebním divadlém Karlín. Zcela vyprodané hlediště a nadšené reakce diváků byly dobrou předzvěstí slavnostních premiérových představení konaných 5. a 6. března 2015.
Smutným konstatováním je skutečnost, že žádný z autorů již nemůže prožít spolu s interprety a diváky 20. narozeniny muzikálu Dracula.

aktuality