10. vyhlášení­ ceny OSA
11. června 2015 se v divadle Hybernia konalo slavnostní vyhlášení vítězů v 13 kategoriích za rok 2014.
Mezi silnou nakladatelskou konkurencí byla nejúspěšnějším nakladatelem roku 2014 vyhlášena společnost ProVox Music Publishing.
>>>více

Tři oříšky v nové jazykové verzi
Píseň Karla Svobody a Vladimíra Kočandrle Tři oříšky mají mimo jiné existující německé, anglické, francouzké, španělské, italské a portugalské jazykové verze další přebásnění­, tentokráte do japonštiny. Autory japonského textu „Kiss me, hold me, love me in Tokyo“ jsou Marc Hiller a Daisaku Mizuta.
>>>více

Tři oříšky pro Popelku v roce 2015
Naše společnost ProVox Music Publishing zahájila již v lednu 2015 konkrétní jednání s německým symfonickým orchestrem o nové formě uvádění proslulého filmu režiséru Václava Vorlíčka v adventní a vánoční sezóně 2015. Jedná se o uvedení klasického filmu doprovázený živým provedením filmové hudby velkým symfonickým orchestrem.
Dohodnuta jsou zatím provedení v osmi německých městech. Prvním a zásadním krokem na kterém naše společnost pracuje, je rekonstrukce orchestrálních materiálů a zhotovení grafického záznamu filmové hudby Karla Svobody, neboť bohužel původní notový záznam (z roku 1972) zmizel nenávratně v propadlišti dějin.
>>>více

Dvacáté narozeniny muzikálu Drákula
14. října 1995 se konala v Kongresovém centru Praha premiéra muzikálu Dracula autorů Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese. V průběhu dvaceti let muzikál shlédli diváci na divadelních scénách na Slovensku, v několika nastudováních v Jižní Koreji, v Moskvě, v polské Gdyni, švýcarské Basileji, mnoha německých divadelních scénách (největší z nich amfiteátr v Teclenburgu s kapacitou 2.500 diváků), lichtenštejnském Balzers, v belgických Antverpách a naposledy v srpnu 2014 v japonském Tokyu. Nastudování byla uvedena kromě původní české jazykové verze v němčině, polštině. ruštině, vlámštině a korejštině (včetně japonského Tokya).

28. února 2015 proběhlo první předpremiérové uvedení muzikálu Dracula v Hudebním divadlém Karlín. Zcela vyprodané hlediště a nadšené reakce diváků byly dobrou předzvěstí slavnostních premiérových představení konaných 5. a 6. března 2015.
Smutným konstatováním je skutečnost, že žádný z autorů již nemůže prožít spolu s interprety a diváky 20. narozeniny muzikálu Dracula.
>>>více

Dracula zavítal do Tokya
10. srpna 2014 se v premiéře představil v Tokyu japonskému publiku muzikál Dracula autorského týmu Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese v Bunkamura Theatre v Orchard Hall s kapacitou 2.200 diváků.
Představení připravil dlouholetý korejský obchodní partner našeho hudebního nakladatelství společnost M Musical Company ze Seoulu. Představení je uváděno v korejštině s japonskými titulky umístěnými kolem scény. Korejské pěvecké hvězdy, které se těší neskutečně veliké oblibě i v Japonsku, 35 členů company, výpravná scéna, kostýmy, četné a zajímavé momenty ze světa magie Davida Copperfielda, nápaditý světelný design, to vše vytvořilo dokonalou atmosféru a skvělý zážitek. Spontánní a bouřlivé standing ovation byly logickým závěrem celého představení.
Omezená doba nájmu divadelního prostoru se stala nepřekonatelnou překážkou dlouhodobějšího pobytu Draculy v Tokyu. O budoucích uvedeních muzikálu Dracula jednáme s korejským partnerem v dalších japonských městech a v Jižní Koreji.
>>>více

Tři oříšky v Hannoveru
Ve dnech 24., 25. a 26. dubna 2014 v Hannoveru uvede symfonický orchestr Radiophilharmonie NDR za řízení dirigenta Franka Strobla koncert věnovaný slavným filmovým melodiím světové filmové tvorby – Love Story, Jih proti Severu, Titanic a chybět mezi nimi nebude ani Symfonická suita z filmové hudby Karla Svobody Tři oříšky pro Popelku, jejíž partituru ve spolupráci s Českým rozhlasem vydal Provox music publishing v roce 2012.
>>>více

Open air koncert na Karlštejn?
22. srpna 2013 se uskutečnil v produkci společnosti Celebrity Management koncert věnovaný hudebnímu dílu Karla Svobody a textaři Jiřímu Štaidlovi. Český národní symfonický orchestr za řízení Kryštofa Marka v úvodu uvedl symfonické úpravy písní Karla Svobody a v premiéře zazněla Orchestrální suita z filmové hudby Tři oříšky pro Popelku. V bloku písní z muzikálu Noc na Karlštejně vystoupili Tereza Černochová, Zuzana Stivínová, Jakub Prachař, Jan Maxián, Ondřej Ruml, Vojtěch Dyk, Jan Budař, Matěj Ruppert a František Segrado.
Záznam koncertu odvysílá Česká televize v prosinci 2013 k nedožitým 75. narozeninám Karla Svobody.
>>>více

Včelka Mája v 3D produkci
Belgická společnost Studio 100 dokončila novou 3D produkci první řady televizního seriálu Včelka Mája. Studio 100 nabízí úspěšný televizní seriál nejen v nové animaci, ale i s novou hudební složkou, včetně titulní písně.
Společnosti Provox v úzké spolupráci s německým nakladatelským partnerem Filmkunst Musikverlag se však podařilo docílit toho, že v německy mluvících zemích zůstane i nadále titulní melodií původní skladba Karla Svobody. Nebude ji však již bohužel zpívat Karel Gott, ale úspěšná německá zpěvačka Helene Fischer. Nová produkce byla v Německu uvedena do vysílání v březnu 2013.
>>>více

Symfonická suita Tři oříšky pro Popelku
Nakladatelství Provox vydalo ve spolupráci s Českým rozhlasem partituru Symfonické suity z filmové hudby Karla Svobody Tři oříšky pro Popelku. Autorem symfonické úpravy je pan Martin Hybler (časový rozsah 20 minut) a orchestrální materiály jsou k dispozici u Českého rozhlasu – radim.kolek@rozhlas.cz
>>>více

Moritzburg - vystava Tři oříšky pro Popelku
9. listopadu 2013 byla v německém Moritzburgu zahájena již tradiční výstava věnovaná filmovému dílu Tři oříšky pro Popelku. Výstava je tentokráte věnovaná zejména režijní práci pana Václava Vorlíčka a hudebnímu dílu skladatele Karla Svobody. Výstava potrvá až do března 2013.
>>>více

Tři oříšky jsou zlaté
7. ledna 2012 obdržela v přímém přenosu německé televize ARD v pořadu Krone der Volksmusik zpěvačka Ella Endlich zlatou desku za prodeje více než 150.000 zvukových rozmnoženin s nahrávkou Küss mich, halt mich, lieb mich, což je německá verze písně Karla Svobody s původním českým textem Vladimíra Kočandrle Tři oříšky. Autorem německé textové verze je Marc Hiller. Píseň má již i svoji anglickou verzi - Kiss me, hold me, love me, španělskou - Bésame, abrázame, ámame, italskou - Baciami, abbracciami, amami a francouzskou - Berce-moi, serre-moi, aime-moi, která již vyšla na CD albu Meilenweit, které Ella Endlich vydala na konci roku 2011.
>>>více

Dracula na scéně dalšího německého divadla
Muzikál Dracula uvedlo v premiéře v roce 2011 divadlo v Halle.
>>>více

Královská svatba a hudba Karla Svobody
Německá televizní stanice n-tv po dohodě s nakladatelstvím Provox a gramofonovou společností EMI Music Germany použila v upoutávce na královskou svatbu Williama a Kate píseň Karla Svobody s německým textem Marca Hillera v podání Elly Endlich Küss mich, halt mich, lieb mich. Autorem původního českého textu Tři oříšky je Vladimír Kočandrle.
>>>více

Filharmonie Bohuslava Martinů a hudba Karla Svobody
3. března 2011 se uskutečnil ve Zlíně koncert Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou dirigenta pana Stanislava Vavřínka. Slavnostní večer, připravený ve spolupráci Filharmonie Bohuslava Martinů a hudebního nakladatelství Provox, byl věnován hudební tvorbě pana Karla Svobody, jednak symfonickým úpravám jeho díla, ale i jeho písňové tvorbě v interpretaci vynikajících sólistek Jany Musilové a Hany Holišové. O zdařilém projektu nejlépe svědčily nadšení a ovace návštěvníků koncertu.
>>>více

Česká filmová hudba slaví úspěch v zahraničí
Ve dnech 23. - 31. října 2010 proběhl v Japonsku 23. ročník Tokyo International Film Festival. Hlavní cenu Tokyo Sakura Grand Prix letos udělila mezinárodní porota filmu izraelského režiséra Nira Bergmana "Intimate Grammar". Autorem filmové hudby a producentem nahrávky je hudební skladatel Ondřej Soukup, který na projektu spolupracoval s hudebním skladatelem a aranžérem Janem Jiráskem.
>>>více

Dracula slaví další úspěch v Německu
Na zámeckém dvoře v německém Ettlingenu bylo uvedeno v období červen - srpen 2010 nové nastudování muzikálu Dracula režiséra Udo Schürmera. Premiéra se uskutečnila 24. června a v hlavních rolích se objevily skutečné hvězdy německého muzikálového nebe - Hans Neblung, Nina Janke, Vanessa Wilcek, Thomas Christ a další. Hudebně nastudoval a orchestr řídil pan Jürgen Voigt.
Ohlasy diváků, starostky města Ettlingen paní Gabriely Büssemaker a sdělovacích prostředků byly velmi příznivé. Intendantka divadla paní Barbara Fleck si pochvalovala návštěvnost představení a potvrdila, že se Dracula uváděl prakticky vždy před vyprodaným hledištěm.
>>>více

Dracula v divadle Hybernia
Téměř po celý rok 2009 se v divadle Hybernia úspěšně provozoval muzikál Dracula v režii Jozefa Bednárika. Obnovená premiéra se uskutečnila 5. února 2009. Dracula v Hybernii byl znamenitým návratem Daniela Hůlky do titulní role. Ve 160 představeních se objevila skutečně hvězdná sestava - Leona Machálková, Monika Absolonová, Radka Fišarová, Šárka Vaňková, Zdenka Trvalcová, Kamila Nývltová, Josef Vojtek, Marian Vojtko, Tomáš Savka, Bohuš Matuš, Josef Vágner, Martin Pošta, Alan Bastien, Jiří Březík, Jaromír Holub a celá řada dalších vynikajících interpretů. V trojroli šaska, sluhy a profesora zářili Jiří Langmajer, Tomáš Trapl a Aleš Háma. Hana Křížková, Michaela Nosková, Renáta Drössler, Olga Lounová, Sylva Schneiderová a Jana Burášová se představily v rolích ohnivé, hodinové a větrné nymfy. Skvělý taneční výkon nabízeli všichni představitelé v roli "Krve". Uznání patří celé pěvecké i taneční company.
Celá produkce pod vedením producenta dr. Oldřicha Lichtenberga odvedla skvělou práci, což nejlépe dokazoval zájem diváků a jejich pozitivní ohlasy. Upřímné blahopřání a srdečný dík.
>>>více

Včelka Mája ve světě
V červnu 2009 byla dekorována skladba hudebního skladatele Karla Svobody a textaře Zdeňka Rytíře Včelka Mája Výroční cenou OSA jako nejúspěšnější česká skladba v zahraničí. Cenu zástupcům autorů a nakladatelství Provox udělili pánové Roman Cejnar, předseda dozorčí rady OSA a Roman Strejček, předseda představenstva OSA.
>>>více

Tři oříšky dobývají německé hitparády
Nová německá produkce písně hudebního skladatele Karla Svobody a textaře Vladimíra Kočandrle Tři oříšky s německým textem Marca Hillera Küss mich, halt mich, lieb mich a v podání německé zpěvačky Elly Endlichové se na přelomu 2009 - 2010 objevila na čele německých rozhlasových hitparád. Producentem nahrávky je Frank Kretschmer a nahrávku vydala EMI Music Germany - Electrola. Příznivé ohlasy potvrzují trvalou oblibu hudby Karla Svobody a filmu režiséra Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku nejen v Německu ale i v celé řadě evropských zemí.
>>>více

Rozhlasový medailon Karla Svobody na rakouské stanici ORF
V předvečer nedožitých sedmdesátých narozenin Karla Svobody odvysílala rakouská rozhlasová stanice ORF čtyřdílný pořad "Karel Svoboda - hudební skladatel". Redaktor Paul Lohberger v něm připomenul posluchačům stěžejní dílo Karla Svobody a zavzpomínal v interview s řadou umělců - Karlem Gottem, Jiřím Kornem a Václavem Vorlíčkem - na jejich vzájemnou spolupráci. Pořad provázel bohatý hudební program, mimo jiné i nahrávka Českého rozhlasu prosincového koncertu symfonických úprav v podání Českého národního symfonického orchestru za řízení pana Libora Peška.
>>>více

Dracula se vrací­ do Prahy
5. únor 2009 je dnem obnovené premiéry muzikálu Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese Dracula. Uvádí jej v novém nastudování společnost Golem Production a.s.v pražském divadle Hybernia v licenci společnosti Provox music publishing. Za režijní pult se po letech vrací Jozef Bednárik, do titulní role Daniel Hůlka. Nové kostýmy, scénická výprava a především velmi atraktivní obsazení rolí bude skutečným potěšením jak pro diváky, kteří se s Draculou již v minulosti setkali, tak zejména pro diváky nové, které si bez pochyb tento úspěšný hudební projekt získá.
>>>více

Karel Svoboda Symphony Gala
Provox music publishing ve spolupráci s Českým národním symfonickým orchestrem a ČRo 1 - Radiožurnál pořádají 4. prosince 2008 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze slavnostní koncert k nedožitým 70. narozeninám hudebního skladatele Karla Svobody. Koncert diriguje pan Libor Pešek a jako host vystoupí paní Eva Urbanová. Na programu jsou známé melodie Karla Svobody v symfonických úpravách.
>>>více

19. ledna 2008 - premiéra muzikálu Dracula v německém Rostocku
V sobotu 19. ledna 2008 se v německém Rostocku uskutečnila premiéra muzikálu Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese Dracula. Údajně jinak chladné severoněmecké publikum ocenilo při standing ovation bouřlivým potleskem hudební dílo českých tvůrců.
Uvedením muzikálu Dracula s německým textem Michaela Kunze v nastudování Ralfa Nürnbergera, s Olafem Plassem v titulní roli a v doprovodu Severoněmecké filharmonie a Operního sboru se dílo zařadilo do repertoárového provozování Volkstheater, Rostock.
>>>více

Muzikál Golem
Jedním z nejnovějších hudebních děl v nakladatelském katalogu ProVox je hudební složka muzikálu Golem ( www.golem-muzikal.cz ), jejímž autorem je Karel Svoboda. Autorem libreta je Lou Fanánek Hagen, námětu a scénáře Zdeněk Zelenka, režie Filip Renč, producent Oldřich Lichtenberg. Premiéra muzikálu se uskutečnila v nově otevřeném divadle Hybernia 23. listopadu 2006.
>>>více

Zahraniční nastudování muzikálu Dracula
Zatím posledním zahraničním místem, kdy byl muzikál Dracula nastudován a uveden bylo divadlo Lichtenštejnské muzikálové společnosti - www.lmc.li , a to v období srpen - říjen 2006. Uváděna byla německá jazyková verze, jejímž autorem je dr. Michael Kunze.
>>>více

nahoru
aktuality